A Blyde River Canyon méreteiben nem közelíti meg híres rokonait – a Grand Canyon, Fish River Canyon. Jelentősége - az említett „kopasz” szurdokokkal ellentétben – dúsan zöldellő szubtrópusi vegetációjában, és a változatos tájképben rejlik. A Drakensberg hegység vonulatán utat törő folyó csodálatos formációkat alakított ki. Itt található többek közt a God’s Window, a Three Rondavels, Bruke’s Luch Potholes és a Kadishi vízesés, melyek 26 km hosszan köt egy pazar panorámaút.
God’s Window képe ismertős lehet az Istenek a Fejükre Estek c. filmből, hiszen a Bushmanok hite szerint ez a világ vége. A sziklaablakon keresztül, a 700 méteres szakadék jelképezheti a világ végét - mikor az alacsonyan elterülő felhők kitöltik a hatalmas mélységet. Tiszta időben viszont csodálatos kilátást nyílik a kilátópontról.
Ugyanilyen látványos a hegyvonulat három lekerekített csúcsa – a Three Rondavels. A Bruke’s Luck Potholes szurdokszakaszait, pedig hidak és kiépített pallórendszer köti össze, hogy a magasból vehessük szemügyre a víz abráziós tevékenysége által kialakított látványos katlanokat.
A Kadishi vízesésnél tekinthetjük meg a világ második legmagasabb „élő” tufa falát (200m), ahol a mészkő fennsík oldott ásványi anyaga folyamatosan építi a formációkat.
A látványos utazás végén érjük el a híres Kruger Nemzati Park határát.
Két egész napos vadles a Kruger Nemzeti Parkban – északi szegmens. Az ikonikus nemzeti park méltán híres. A vadvédelem – ugyan vadgazdálkodási célból – már 1898-ben kezdetét vette. Hivatalosan 1926-ban nyerte el nemzeti park státuszát a Kruger és azóta több vadvédelmi terület bevonásával elérte jelenlegi 19,600 km2 méretét. Az északi Zimbabwében a Gonarezhou, míg keletre a mozambiki Limpopo Nemzeti Parkok határolják, így együttesen alkotva a Great Limpopo Transfrontier Park-ot és biztosítva az állatok vándorlását a területek közt.
Tekintélyes méretéhez hatalmas vadgazdagság csatlakozik; több mint 17,000 oroszlán, 1,000 leopárd, 120 gepárd, 30,000 zebra, 13,000 gnu, 37,000 bivaly otthona, hogy néhányat említsünk. A Dél-Afrikában található 22,000 fekete és fehér (azaz helyesen, keskeny- és szélesszájú) orrszarvú a kontinens állományának 98 százalékát teszi ki, és ebből 12,000 él a Kruger-ben. A nagyszámú elefántcsordák jelenléte problémát okoz a parknak hiszen a jelenleg becsült 13,700 helyett kb. 8,000 elefánt „élelmezésére” alkalmas a Kruger – nagy nyomást gyakorolva az ökoszisztémára. 1994-ben szakítottak a korábban szokványos gyakorlatokkal – elvállasztás, áttelepítés, kilövés, sőt 2004-ben a fogamzásgátlás kísérleteivel is felhagytak. Remélhető, hogy a táplálék mennyisége idővel szabályozza az elefántnépességet is, létrehozva egy természetes egyensúlyt.
Ugyan a vadles sikeressége mindig szerencsefüggő, de a fenti számokból is jól látható, hogy a park szinte garantálja a Big 5 - azaz az Öt Nagyvad látványát! (elefánt, orrszarvú, oroszlán, leopárd, kafferbivaly)
Kruger Nemzeti Parkban – déli szegmens. Délután elindulunk Johannesburg felé. Az éjszakát félúton töltjük. A nap során folytatjuk vadlesünket a vadban igen gazdag nemzeti parkban. Az első napon a szállásunktól északra elhelyezkedő-, míg a második napon a déli területeket keressük fel. Az északi szárazabb, míg a déli nedvesebb terület. Így sikerül eltérő élettereket-vegetációs zónákat felkeresnünk, ezáltal növelve a vadlesek sikerét.
Keresse a Safari Travel kínálatában csoportos vagy egyéni útjainkat: https://www.safaritravel.hu/uticelok/tarsasutazasok/628-del_afrika_%E2%80%93_cape_town_es_kruger_nemzeti_park_viktoria_vizeses_hosszabbitas
https://www.safaritravel.hu/uticelok/kalandszafari_afrikaban/280-kruger_park_szafari
Üdvözlettel:
a Safari Travel csapata